Βράβευση Μαθητών 1ου ΕΠΑΛ Μυτιλήνης στο 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό | lesvosnews.net

Οι μαθητές του 1ου ΕΠΑ.Λ Μυτιλήνης κατέλαβαν τη 2η θέση στην κατηγορία «Διήγημα» στον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό: «Κύπρος 1974-2015: Δεν ξεχνώ, διεκδικώ, δημιουργώ», που τελεί υπό την αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Κυπριακής Δημοκρατίας Κυρίου Νίκου Αναστασιάδη. Οι συμμετέχοντες μαθητές: Αγγελή Φωτεινή - Ταξιαρχούλα., Καβρουματζή Δέσποινα., Μανδαμαδιώτου Ειρήνη, Μπελέκας Μιχαήλ, Τοντίσκο Κωνσταντίνος και Ψωμά Ιωάννα-Γαλάτεια, με τους καθηγητές τους: Λοϊζίδου Λάουρα και Χατζηγιαννάκη Μαρία, διακρίθηκαν στο διαγωνισμό που συμμετείχαν 400 σχολικές μονάδες από την Κύπρο, την Ελλάδα και την Ομογένεια, με 15.000 περίπου μαθητές και πάνω από 1400 μαθητικές δημιουργίες!! Η εκδήλωση βράβευσης των σχολείων που διακρίθηκαν θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα (Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, Κεντρική αίθουσα) την Παρασκευή 15 Απριλίου 2016 (ώρα 12.00 το μεσημέρι).